Usługi stomatologiczne

Periodontologia

Nieleczone choroby dziąseł i przyzębia prowadzą do przykrych i bolesnych dolegliwości.

Objawiają się się zaczerwienieniem, obrzękiem dziąseł, nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej, krwawieniem podczas szczotkowania, a także dużą ruchliwością i nadwrażliwością zębów.

Takie przypadłości mogą być spowodowane, w szczególności zaburzeniami immunologicznymi, hormonalnymi, genetycznymi. Ryzyko ich wystąpienia zwiększa też palenie tytoniu i nadmierne spożywanie alkoholu.

Choroby dziąseł i przyzębia wywołują bakterie, które znajdują się w płytce nazębnej. Regularne wizyty kontrolne u stomatologa i usuwanie kamienia nazębnego pomoże wyeliminować problem, a piękny uśmiech będzie gościł na Państwa twarzach każdego dnia.

Nie można zapominać też o prawidłowej higienie jamy ustnej, która skutecznie pomoże w walce bakteriami gromadzącymi się w jamie ustnej. Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego już dzisiaj. Wykwalifikowany stomatolog oceni stan uzębienia i dziąseł, a Państwo będą mogli się cieszyć pięknym uśmiechem każdego dnia.

Paradontoza to jedna z najczęstszych chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających i utrzymujących zęby w prawidłowym ułożeniu. Paradontoza spowodowana jest infekcją bakteryjną, wynikającą z niedostatecznej higieny jamy ustnej. Ryzyko wystąpienia tej choroby wzrasta też z wiekiem. Im większa ilość złogów na powierzchniach zębów, tym większe oddziaływanie bakterii w ich strukturę. Do najczęstszych objawów paradontozy należą zaczerwienie i krwawienie dziąseł, obnażenia szyjek zębowych, nadwrażliwość zębów, nieprzyjemny zapach z ust, a także ruchliwość zębów. Im szybciej lekarz zdiagnozuje problem, tym szybciej pozbędziecie się Państwo przykrych dolegliwości. 

Zabiegi:

– skaling głęboki

– kiretaż otwarty

– gingiwoosteoplastyka

– gingiwektomia

– plastyka wędzidełka

– plastyka przedsionka jamy ustnej

– przykrycia recesji dziąsłowych

– szynowanie zębów

pl_PLPolski

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 30 marca 2020 r,
w gabinecie pracujemy w trybie wyjątkowym i przyjmuje pacjentów 
bólowych i potrzebujących natychmiastowej pomocy.

Aby zapewnić Państwu jak najbezpieczniejsze warunki wizyty podjęliśmy następujące działania:

  • Personel medyczny dla każdego pacjenta zakłada jednorazowe środki ochrony osobistej (maska, fartuch, czepek, ochraniacze na obuwie).
  • Po każdej wizycie gabinet jest odkażany (środki do dezynfekcji i lampa UV) i wietrzony.
  • W gabinecie może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące proszone są o pozostanie w samochodzie lub na zewnątrz budynku. W przypadku przyjęć dzieci, w gabinecie może znajdować wraz z dzieckiem jeden rodzic lub opiekun prawny.
  • Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie – 662 337 307 lub 692 360 944. W czasie tej rejestracji odbywa się wstępna ocena ryzyka epidemiologicznego.
  • Do gabinetu mają wstęp tylko pacjenci umówieni.
  • Po dotarciu na miejsce, prosimy poczekać w samochodzie – jak gabinet będzie gotowy, zadzwonimy po Państwa.
  • Jeżeli mięli Państwo kontakt z osobą zakażoną prosimy o odwołanie wizyty.
  • Na początku wizyty zostaną Państwo poproszeni o umycie rąk i ich dezynfekcję oraz wypełnienie ankiety. Na rzeczy osobiste (portfel, telefon, okulary, torebka itp.) dostaną Państwo torebkę jednorazową, w której zabierzecie ww przedmioty ze sobą.

Potrzeby każdego pacjenta są różne, dlatego by najlepiej zaplanować czas i skierować do opowiedniego specjalisty, prosimy o kontakt telefoniczny .