37

Stomatologia w ciąży

Planujesz zostać mamą?

Zalecamy wyleczenie ubytków i zadbanie o kondycję dziąseł jeszcze przed poczęciem. Warto wiedzieć, że jakiekolwiek stany zapalne obecne w jamie ustnej mogą utrudniać zajście w ciążę oraz mogą zwiększać ryzyko poronienia. Nie zwlekaj, skontaktuj się ze stomatologiem który wdroży skuteczny i bezpieczny plan leczenia.


Jak dbać o zęby będąc w ciąży? Przede wszystkim pamiętaj o dokładnej higienie jamy ustnej. Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie, czyść język, używaj nici dentystycznych, stosuj łagodne płyny do płukania jamy ustnej – dzięki tym zabiegom utrzymasz ograniczoną ilość bakterii i pomożesz zachować zdrowe zęby.


Najlepszym okresem na przeprowadzanie wszelkich zabiegów jest drugi trymestr ciąży. W tym czasie pacjentka czuje się zazwyczaj najlepiej, więc najłatwiej zniesie zabiegi stomatologiczne.


Pamiętaj – lepiej zapobiegać niż leczyć, ale wszystkie nagłe stany (ból, obrzęk) wymagają natychmiastowego podjęcia leczenia.


Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.
☎️ Zapisy +48 662 337 307

https://www.instagram.com/stomatologia_rabien.pl/

https://www.facebook.com/stomatologia.rabien

pl_PLPolski

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 30 marca 2020 r,
w gabinecie pracujemy w trybie wyjątkowym i przyjmuje pacjentów 
bólowych i potrzebujących natychmiastowej pomocy.

Aby zapewnić Państwu jak najbezpieczniejsze warunki wizyty podjęliśmy następujące działania:

  • Personel medyczny dla każdego pacjenta zakłada jednorazowe środki ochrony osobistej (maska, fartuch, czepek, ochraniacze na obuwie).
  • Po każdej wizycie gabinet jest odkażany (środki do dezynfekcji i lampa UV) i wietrzony.
  • W gabinecie może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące proszone są o pozostanie w samochodzie lub na zewnątrz budynku. W przypadku przyjęć dzieci, w gabinecie może znajdować wraz z dzieckiem jeden rodzic lub opiekun prawny.
  • Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie – 662 337 307 lub 692 360 944. W czasie tej rejestracji odbywa się wstępna ocena ryzyka epidemiologicznego.
  • Do gabinetu mają wstęp tylko pacjenci umówieni.
  • Po dotarciu na miejsce, prosimy poczekać w samochodzie – jak gabinet będzie gotowy, zadzwonimy po Państwa.
  • Jeżeli mięli Państwo kontakt z osobą zakażoną prosimy o odwołanie wizyty.
  • Na początku wizyty zostaną Państwo poproszeni o umycie rąk i ich dezynfekcję oraz wypełnienie ankiety. Na rzeczy osobiste (portfel, telefon, okulary, torebka itp.) dostaną Państwo torebkę jednorazową, w której zabierzecie ww przedmioty ze sobą.

Potrzeby każdego pacjenta są różne, dlatego by najlepiej zaplanować czas i skierować do opowiedniego specjalisty, prosimy o kontakt telefoniczny .