Usługi stomatologiczne

Implanty

Implanty to jeden z najbardziej popularnych sposobów uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Implant, czyli nowy korzeń wprowadza się w miejsce po usuniętym zębie. Jest to niewielka śruba o średnicy zazwyczaj od 2,8 do 6 mm i długości od 5 do 22 mm. Sztuczny element zastępuje naturalny korzeń zęba. Jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy.

Implant jest wykonany z tytanu, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Dzięki temu, następuje bardzo szybkie zintegrowanie wszczepu z kością. Uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów zapewnia całkowity komfort użytkowania. Implanty zastępują naturalne zęby, a więc odczucia podczas spożywania posiłków czy picia napojów są identyczne.

Wskazania do stosowania implantów

Implanty można stosować w celu uzupełnienia brakującego, pojedynczego zęba, kilku zębów a także całej szczęki zębowej. Wszczepienie dwóch implantów może posłużyć jako podparcie dla mostów czy protez całkowitych.

Przebieg leczenia

Podczas pierwszej wizyty, stomatolog wraz z pacjentem ustalają warunki do implantacji i plan leczenia. Podczas drugiej wizyty następuje wszczepienie implantu. Zabieg polega na wykonaniu otworów w kości i wprowadzeniu tytanowych wkrętów. W zależności od ilości wprowadzanych implantów zajmuje to zazwyczaj od 60 do 90 minut. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Po 2-6 miesiącach, można wykonać na zagojonym implancie odbudowę protetyczną. Zapraszamy do naszego gabinetu pacjentów z Łodzi, Zgierza i okolic. Implanty wykonujemy w atrakcyjnych cenach.

Potrzeby każdego pacjenta są różne, dlatego by najlepiej zaplanować czas i skierować do opowiedniego specjalisty, prosimy o kontakt telefoniczny .