Usługi stomatologiczne

Implanty

Implanty to jeden z najbardziej popularnych sposobów uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Implant, czyli nowy korzeń wprowadza się w miejsce po usuniętym zębie. Jest to niewielka śruba o średnicy zazwyczaj od 2,8 do 6 mm i długości od 5 do 22 mm. Sztuczny element zastępuje naturalny korzeń zęba. Jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy.

Implant jest wykonany z tytanu, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Dzięki temu, następuje bardzo szybkie zintegrowanie wszczepu z kością. Uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów zapewnia całkowity komfort użytkowania. Implanty zastępują naturalne zęby, a więc odczucia podczas spożywania posiłków czy picia napojów są identyczne.

Wskazania do stosowania implantów

Implanty można stosować w celu uzupełnienia brakującego, pojedynczego zęba, kilku zębów a także całej szczęki zębowej. Wszczepienie dwóch implantów może posłużyć jako podparcie dla mostów czy protez całkowitych.

Przebieg leczenia

Podczas pierwszej wizyty, stomatolog wraz z pacjentem ustalają warunki do implantacji i plan leczenia. Podczas drugiej wizyty następuje wszczepienie implantu. Zabieg polega na wykonaniu otworów w kości i wprowadzeniu tytanowych wkrętów. W zależności od ilości wprowadzanych implantów zajmuje to zazwyczaj od 60 do 90 minut. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Po 2-6 miesiącach, można wykonać na zagojonym implancie odbudowę protetyczną. Zapraszamy do naszego gabinetu pacjentów z Łodzi, Zgierza i okolic. Implanty wykonujemy w atrakcyjnych cenach.

pl_PLPolski

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 30 marca 2020 r,
w gabinecie pracujemy w trybie wyjątkowym i przyjmuje pacjentów 
bólowych i potrzebujących natychmiastowej pomocy.

Aby zapewnić Państwu jak najbezpieczniejsze warunki wizyty podjęliśmy następujące działania:

  • Personel medyczny dla każdego pacjenta zakłada jednorazowe środki ochrony osobistej (maska, fartuch, czepek, ochraniacze na obuwie).
  • Po każdej wizycie gabinet jest odkażany (środki do dezynfekcji i lampa UV) i wietrzony.
  • W gabinecie może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące proszone są o pozostanie w samochodzie lub na zewnątrz budynku. W przypadku przyjęć dzieci, w gabinecie może znajdować wraz z dzieckiem jeden rodzic lub opiekun prawny.
  • Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie – 662 337 307 lub 692 360 944. W czasie tej rejestracji odbywa się wstępna ocena ryzyka epidemiologicznego.
  • Do gabinetu mają wstęp tylko pacjenci umówieni.
  • Po dotarciu na miejsce, prosimy poczekać w samochodzie – jak gabinet będzie gotowy, zadzwonimy po Państwa.
  • Jeżeli mięli Państwo kontakt z osobą zakażoną prosimy o odwołanie wizyty.
  • Na początku wizyty zostaną Państwo poproszeni o umycie rąk i ich dezynfekcję oraz wypełnienie ankiety. Na rzeczy osobiste (portfel, telefon, okulary, torebka itp.) dostaną Państwo torebkę jednorazową, w której zabierzecie ww przedmioty ze sobą.

Potrzeby każdego pacjenta są różne, dlatego by najlepiej zaplanować czas i skierować do opowiedniego specjalisty, prosimy o kontakt telefoniczny .