Jesteś tutaj: Strona główna  › Oferta  › Stomatologia kosmetyczna

Stomatologia kosmetyczna

Stomatologia kosmetyczna pojawiła się w Polsce stosunkowo późno, a przywędrowała do nas ze stanów zjednoczonych. Zajmuje się przede wszystkim korygowaniem wszelkich niedoskonałości naszych zębów i twarzy.

Piękny uśmiech świadczy nie tylko o zdrowiu, ale coraz częściej jest analizowany jako wskaźnik pozycji społecznej. Im ładniejsze, równiejsze i bielsze zęby, tym większa szansa na sukces, choćby w postaci znalezienia pracy, czy życiowej partnerki lub partnera. Z ładnymi zębami stajemy się nie tylko bardziej otwarci, ale też pewniejsi siebie i przebojowi. Oczywiście wszelką pomoc w tym zakresie, gwarantuje nam właśnie stomatologia kosmetyczna.

Uzupełnienie ubytków

Jedną z usług, z jakich możemy skorzystać w zakresie tego typu zabiegów stomatologicznych, jest wykonanie licówek. To sposób na uzupełnianie ubytków zębowych lub wybielania zębów. W stomatologii kosmetycznej wyróżniamy licówki pełnoceramiczne oraz licówki kompozytowe.

Wybielanie oraz usuwanie przebarwień

Stomatologia kosmetyczna zajmuje się też oczywiście wybielaniem i usuwaniem przebarwień. To zabieg bezbolesny , w pełni bezpieczny i nie uszkadza ani nie osłabia zębów. Jedyną niedogodnością jest nadwrażliwość zębów, bezpośrednio po samym zabiegu. Jednak stan ten nie trwa dłużej niż siedemdziesiąt dwie godziny. Inną metodą na piękny uśmiech jest piaskowanie. Polega to na dokładnym oczyszczeniu zębów i przestrzeni między nimi za pomocą proszku, który wyprowadzany jest pod bardzo dużym ciśnieniem. Zabieg ten skutecznie usuwa wszelkie osady, które są konsekwencją picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Oprócz tych zabiegów możemy się też zdecydować na usuwanie kamienia nazębnego, korektę kształtu zębów, czy korygowanie ich położenia względem siebie.