strona

Endodoncja mikroskopowa

Zawsze walczymy o to, by nasi pacjenci jak najdłużej mogli utrzymać zdrowe i kompletne uzębienie, w czym bardzo pomaga nam leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Mikroskopowe leczenie kanałowe jest czasami ostatnią szansą na uratowanie chorego zęba. Przy wykorzystaniu nowoczesnego mikroskopu endodontycznego lekarz wykonujący zabieg oczyszcza komorę zęba oraz jego korzenie z tkanki zapalnej w bardzo dużym powiększeniu. Dzięki użyciu tak dużego powiększenia, jesteśmy w stanie wykryć kanały dodatkowe i w bardzo precyzyjny sposób je wypełnić.

Należy pamiętać, że nieprawidłowo przeleczony kanałowo ząb stanowi poważne zagrożenie dla naszego organizmu. Ognisko zakażenia w zębie może spowodować silny ból, obrzęki, a nawet gorączkę – infekcja może rozprzestrzenić się po całym organizmie, a bakterie przyczyniające się do stanu zapalnego zęba mogą osadzać się na zastawkach serca, stawach oraz powodować inne zagrożenia ogólnego stanu zdrowia.

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent nie odczuwa bólu podczas wizyty – może się zrelaksować i odpocząć na wygodnym fotelu. W tym czasie lekarz zadba o dokładność wykonywanego zabiegu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania

Zapisy +48 662 337 307

https://www.facebook.com/stomatologia.rabien

https://www.instagram.com/stomatologia_rabien.pl/

pl_PLPolski

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 30 marca 2020 r,
w gabinecie pracujemy w trybie wyjątkowym i przyjmuje pacjentów 
bólowych i potrzebujących natychmiastowej pomocy.

Aby zapewnić Państwu jak najbezpieczniejsze warunki wizyty podjęliśmy następujące działania:

  • Personel medyczny dla każdego pacjenta zakłada jednorazowe środki ochrony osobistej (maska, fartuch, czepek, ochraniacze na obuwie).
  • Po każdej wizycie gabinet jest odkażany (środki do dezynfekcji i lampa UV) i wietrzony.
  • W gabinecie może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące proszone są o pozostanie w samochodzie lub na zewnątrz budynku. W przypadku przyjęć dzieci, w gabinecie może znajdować wraz z dzieckiem jeden rodzic lub opiekun prawny.
  • Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie – 662 337 307 lub 692 360 944. W czasie tej rejestracji odbywa się wstępna ocena ryzyka epidemiologicznego.
  • Do gabinetu mają wstęp tylko pacjenci umówieni.
  • Po dotarciu na miejsce, prosimy poczekać w samochodzie – jak gabinet będzie gotowy, zadzwonimy po Państwa.
  • Jeżeli mięli Państwo kontakt z osobą zakażoną prosimy o odwołanie wizyty.
  • Na początku wizyty zostaną Państwo poproszeni o umycie rąk i ich dezynfekcję oraz wypełnienie ankiety. Na rzeczy osobiste (portfel, telefon, okulary, torebka itp.) dostaną Państwo torebkę jednorazową, w której zabierzecie ww przedmioty ze sobą.

Potrzeby każdego pacjenta są różne, dlatego by najlepiej zaplanować czas i skierować do opowiedniego specjalisty, prosimy o kontakt telefoniczny .